تبلیغات
ایــــستگاه صـــلـــــواتـــــــــی - علل بدحجابی

در سالهای اخیر به عللی كه اشاره میشود, بدحجابیها در میان برخی از مردم رو به فزونی نهاده است كه به اهم آنها میپردازیم:

1. ناآگاهی گروهی با اینكه مسلمان و مسلمان زاده هستند, از احكام و دستورات حجاب آگاهی درستی ندارند.

2. ضعف اعتقادی عدهای هستند كه اسلام آنها شعاری است; یعنی فقط به نام مسلمان اند و هیچ گونه پایبندی به دستورات و احكام اسلامی ندارند.

3. برداشت غلط از آزادی تفسیر غلطی كه از آزادی در جوامع غربی و به وسیله وابستگان داخلی آنان ارائه شد, پدیده بی حجابی و یا بدحجابی را برای برخی زنان به ارمغان آورد.

اینان انسان را در بعد مادّی خلاصه كردند و سعادت و خوشبختی او را در این دانستند كه از تمامی میدانهایی كه برای او باز شده, كاملاً استفاده برد و هرچه لذّت بیشتر باشد, بهتر است. در واقع, مرد به آزادی مطلق حیوانی دست یافت و زن با بی بندوباری در خدمت آزادی مرد قرار گرفت.

4. غرب زدگی مسئله غرب زدگی و خودباختگی در برابر مظاهر فریبنده غربیان, از خطرناكترین انحرافاتی است كه در جوامع اسلامی و ایران راه یافت. تأثیرپذیران از غرب فكر میكنند كه چون آنها از جهت علمی و مادّی پیشرفت كرده اند, تمام كارهای آنان از جمله بی حجابی نشانه ترقی و پیشرفت است. این فكر هنوز هم در میان عدهای وجود دارد كه بدحجابی را نشانه متمدن بودن و پیشرفت و حتی پیشرفت علمی میدانند.

5. بهره وری سودجویانه از زنان رشد نظام سرمایه داری حاكم توأم با رقابتهای اقتصادی در كلّیه زمینههای بهره گیری و استثمار جمعی, موجب شد كه زن به عنوان یك وسیله تبلیغاتی در تجارت و فیلمها مطرح شود. این بهره وری در برخی فیلمهای سینمایی داخل نیز مشهود است.

6. دست ناپاكِ استعمارگران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و الگوپذیری جوامع اسلامی از آن, استعمارگران غربی به خوبی متوجه شدند كه زنان محجّبه در پیشرفت انقلاب اسلامی نقش به سزایی داشته اند. به همین جهت, با سرمایه گذاری فراوان وارد میدان شده اند كه از طرق مختلف بدحجابی را در جامعه رواج دهند تا جوانان به انحراف كشیده شوند. در این مورد, بارها و بارها گروهها و باندهایی شناسایی و دستگیر شده اند و همگی اعتراف كرده اند كه از طرف غرب خصوصاً آمریكا مأمور بوده اند كه بی حجابی و بدحجابی را ترویج نمایند.

7. موضع گیری در مقابل انقلاب عدهای كه از انقلاب اسلامی ناراضی هستند و منافع خویش را از دست داده اند, برای مخالفت و كج دهنی نسبت به انقلاب از حربه بدحجابی استفاده میكنند.

8. به دنبال شخصیت كاذب بودن عدهای از اقشار فقیر كه بر اثر عوامل مختلف از روستاها هجرت كرده اند و ساكن شهرها شده اند, با تمام فقر مادّی, برای اثبات پیشرفت خویش نسبت به كسانی كه در روستاها باقی مانده اند, با بدحجاب شدن, شخصیت كاذب خود را به رخ آنها میكشند.

9. همسریابی بعد از انتشار آمارهای غیرواقعی و این كه دختران بیش از دو برابر پسران میباشند. این فكر در میان برخی از كسانی كه از ایمان قوی برخوردار نبودند, به وجود آمد كه در این بازار آشفته و قحط الرجال, هر چه زودتر باید دست به كار شد و پیش از آنكه بازار سیاه پسران نیز ظاهر شود, یكی از آنها را صید و شكار نمود و شاید بهترین دام برای این كار را زلفهای پریشان و لباسهای تنگ و آرایش كذایی دانستند و با همین قصد راهی كوچهها و خیابانها شدند تا زودتر سهم خویش را از بازار قحط الرجال تصاحب نمایند; لذا اغلب دختران كه از این طریق با پسران دوست میشوند, انگیزه خود را انتظار برای ازدواج ذكر میكنند, بر عكسِ پسران كه بیشتر به دنبال تنوع طلبی و لذت جویی هستند. (1)

10. وجود اقلیتهای مذهبی وجود اقلیتهای مذهبی با موقعیت مالی بهتر و ظاهر شدن آنان با لباسهای زننده و بی حجاب عامل دیگری است برای ترویج بدحجابی; خصوصاً كه گاهی دستهای ناپاك خارجی نیز در بین آنان نفوذ مینماید و مسئله, جنبه سیاسی هم پیدا میكند. شاهد این ادعا, آن است كه در شهرها و محلاّتی كه این اقلیتها سكونت دارند, برخی از مسلمانان نیز رنگ و بوی آنها را پیدا كرده اند و با وضع زننده و بدحجابی ظاهر میشوند.

11. وجود گردشگران خارجی هر چند به قول آقایان, جذب توریست و گردشگران خارجی سودآور و ارز جذب كن است; ولی از نظر دینی و فرهنگی آثار مخرّب و زیانباری بر جای میگذارند كه از جمله آن بدلباسی و بدحجابی است. این مسئله را آن گاه به خوبی میتوان باور كرد كه در اكثر شهرها و محلاّتی كه گردشگران خارجی رفت و آمد دارند, مردم آنجا از رفتار آنان متأثر شده اند و رنگ و بوی آنان را پیدا كرده اند.
طبقه بندی: ایستگاه حجاب، 
برچسب ها: ایستگاه صلواتی،بززسی علل بد حجابی،بد حجابی،یازده علت بد حجابی،دست استعمارگران در بدحجابی،استفاده ابزاری از زنان،،  

تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1395 | 01:48 قبل از ظهر | نویسنده : Unknown Soldier | نظرات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب